lego Dom opieki dla osób starszych Nestor
Rehabilitacja

Kompleksowa rehabilitacja po udarze – na czym polega?

Rehabilitacja po udarze

Istnieje pewna grupa objawów, które powiedzą nam, że właśnie padliśmy ofiarą udaru. Jeśli zmianie uległa nasza mowa, na twarzy wystąpiła asymetria, noga lub ręka są wyraźnie słabsze, a my tracimy równowagę, czas zadzwonić po karetkę. Właściwe rozpoznanie pozwala zdobyć większą szansę na uratowanie pacjenta.

W jakich schorzeniach zalecane są ćwiczenia w odciążeniu?

Ćwiczenia w odciążeniu

Istnieje wiele schorzeń, podczas których to właśnie aktywność fizyczna jest w stanie sprawić największą ulgę. Nie może to być jednak dowolna aktywność, ponieważ niektóre ćwiczenia mogą choremu przynieść więcej szkody, niż faktycznego pożytku. Ćwiczenia w odciążeniu to rodzaj aktywności, która ma za zadanie dodać energii i złagodzić ból

Dlaczego systematyka w rehabilitacji jest tak istotna w schorzeniach neurologicznych?

Systematyka w rehabilitacji

Ćwiczenia ruchowe w dobrze rozplanowanych systemie, mają za zadanie całościowo wspierać organizm pacjenta po przebytych urazach. Stosuje się je u osób z niepełnosprawnością, u osób zdrowych, którzy doznali uszkodzeń po wypadkach, czy też u osób po przebytych udarach.

Na czym polega terapia manualna?

Każda pomoc i terapia manualna oferowana w naszym ośrodku w mieście Warszawa oparta jest o lata praktyki i doświadczenie zatrudnianych przez nas specjalistów. Odpowiednie podejście do pacjenta, które opieramy na indywidualnym traktowaniu i ścisłym skoncentrowaniu się na jego potrzebach, pozwala na skuteczne działanie i jednoczesne poczucie komfortu i bezpieczeństwa ze strony pacjenta.